Poznański Stary Rynek jest trzecim co do wielkości w Polsce i jednym z okazalszych w Europie. Przyjeżdżający tutaj obcokrajowcy uważają go również za jeden z piękniejszych.
Czytaj więcej...
Mieszczący się zaledwie kilka kroków od Sanktuarium, poznański ratusz jest jednym z najpiękniejszych, najchętniej podziwianych świeckich budynków renesansowych w kraju.
Bazylika kolegiacka Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny, popularnie zwana farą, to poznańska perła baroku.
Ulica, przy której znajduje się Sanktuarium, dziś jest znana przede wszystkim z zacisznych kawiarni, i tętniących nocnym życiem pubów.
Kościół jezuitów znajdujący się na rogu ulic Dominikańskiej i Szewskiej to Kościół Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia.
Świątynia upamiętniająca cud eucharystyczny, do którego doszło w 1399 roku. Znajduje się przy ul. Strzeleckiej 40, na Poznańskim Trakcie Eucharystycznym.
Tuż przy poznańskim Starym Rynku znajduje się Góra Przemysła, na której stał niegdyś zamek królewski (a od niedawna stoi ponownie). Tu również znajduje się kościół franciszkanów.
Kościół św. Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów konwentualnych w Poznaniu znajdują się na wzniesieniu nieopodal Starego Rynku – na Górze Przemysła.
Uliczka łącząca Stary Rynek z Placem Wolności upamiętnia postać Ignacego Paderewskiego, który z balkonu Hotelu Bazar zachęcał do walki w powstaniu wielkopolskim.
Zwiedzając Stary Rynek w Poznaniu, koniecznie trzeba zajrzeć do uliczek odchodzących zeń. Polecamy ulice Wodną, Woźną i Wielką na wschodniej pierzei rynku, nieopodal Sanktuarium.