Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła

Opublikowano: 19.09.2020

1. W najbliższy wtorek (22 IX) po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Rity z obrzędem poświecenia róż.

2. W środę wspomnienie liturgiczne św. o. Pio z Pietrelciny, którego Relikwie znajdują się w sanktuarium. Zapraszam na mszę św. z okolicznościowym kazaniem.

3. W sobotę 3 października o godz. 12.00 zapraszam na mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu NMP, którą poprzedzi różaniec (11.30), a po zakończonej liturgii będzie 15 min. medytacji oraz okrycie Płaszczem Matki Bożej z Guadalupe.

4. W miesiącu październiku codziennie będą odprawiane nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, natomiast w niedzielę odmówimy jedną dziesiątkę różańca bezpośrednio po mszy świętej.

5. Od miesiąca września w sanktuarium celebrowane są dwie msze święte: w dni powszednie o godz. 7.00 (trydencka) i 18.00 oraz w niedziele i święta o godz. 8.00 (trydencka) i 10.00.

W każdy poniedziałek będzie celebrowana tylko msza o godz. 18.00.

6. Polecam PŁYTĘ „Śpiewajmy w sanktuarium”, na której nagrane są pieśni ku czci Najświętszej Krwi Pana Jezusa z wstępem i błogosławieństwem Kustosza sanktuarium (cegiełka na utrzymanie kościoła).

7. Uprzejmie informuję, że w związku z obostrzeniami cywilno-kościelnymi dotyczącymi choroby wirusowej NIE MOŻNA CZERPAĆ WODY ze STUDNI w dolnym kościele.

1. W poniedziałek (14 IX) przypada uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego. Uroczysta msza św. z okolicznościowym kazaniem zostanie odprawiona o godz. 18.00, a także o godz. 19.30 (trydencka).

2. Zapraszam serdecznie we wtorek (15 IX) na uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej. Sumę odpustową o godz. 18.00 będzie celebrował ks. kan. dr Waldemar Hanas, dyrektor ekonomiczny archidiecezji poznańskiej. O godz. 17.30 Siostry z Wspólnoty Krwi Chrystusa będą prowadziły modlitwę różańcową.

3. W czwartek (17 IX) przypada wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła. W sanktuarium znajdują się Relikwie i duża figura Świętego. Zapraszam na mszę św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem.

4. W piątek 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz Imieniny ks. abp Stanisława Gądeckiego.

5. Członków i sympatyków Bractwa Trzech Hostii zapraszam w sobotę (19 IX) na mszę św. trydencką o godz. 12.00 z nauką stanową dla mężczyzn. Po zakończeniu liturgii spotkania formacyjne dla członków Bractwa.

6. Od miesiąca września w sanktuarium celebrowane są dwie msze święte: w dni powszednie o godz. 7.00 (trydencka) i 18.00 oraz w niedziele i święta o godz. 8.00 (trydencka) i 10.00.

W każdy poniedziałek będzie celebrowana tylko msza o godz. 18.00.

7. Polecam PŁYTĘ „Śpiewajmy w sanktuarium”, na której nagrane są pieśni ku czci Najświętszej Krwi Pana Jezusa z wstępem i błogosławieństwem Kustosza sanktuarium (cegiełka na utrzymanie kościoła).

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września. Po mszy świętej rozpoczynamy Nowennę do Matki Bożej Bolesnej, a także nastąpi obrzęd nałożenia Czerwonego Szkaplerza Męki Pańskiej.

2. We wtorek 8 września Uroczystość Narodzenia NMP z obrzędem święcenia ziarna siewnego i różnych nasion.

3. W sobotę po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci św. Gemmy Galgani, patronki pojednania i nawrócenia.

4. W poniedziałek 14 września przypada uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego. Zapraszam na uroczystą mszę św. o godz. 18.00 z okolicznościowym kazaniem oraz na godz. 19.30 (msza św. trydencka).

5. Zapraszam serdecznie na uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej we wtorek 15 września o godz. 18.00. Sumę odpustową będzie celebrował ks. kan. dr Waldemar Hanas, dyrektor ekonomiczny archidiecezji poznańskiej. O godz. 17.30 różaniec, który będą prowadziły Siostry z Wspólnoty Krwi Chrystusa.

6. W sobotę 19 września zapraszam członków i sympatyków Bractwa Trzech Hostii na mszę św. o godz. 12.00 (trydencka) z nauką stanową dla mężczyzn. Po zakończeniu liturgii spotkania formacyjne dla członków Bractwa.

7. Od miesiąca września w sanktuarium celebrowane są dwie mszę święte: w dni powszednie o godz. 7.00 (trydencka) i 18.00 (posoborowa) oraz w niedziele i święta o godz. 8.00 (trydencka) i 10.00 (posoborowa). W każdy poniedziałek będzie tylko msza o godz. 18.00.

8. Polecam PŁYTĘ „Śpiewajmy w sanktuarium”, na której nagrane są pieśni ku czci Najświętszej Krwi Pana Jezusa z wstępem i błogosławieństwem Kustosza sanktuarium (cegiełka na utrzymanie kościoła).

9. Uprzejmie informuję, że w związku z obostrzeniami cywilno-kościelnymi dotyczącymi choroby wirusowej NIE MOŻNA CZERPAĆ WODY ze STUDNI w dolnym kościele.