Ogłoszenia duszpasterskie

Plan Mszy Świętych i nabożeństw w VII Tygodniu Wielkanocnym (16 – 23 maja 2021 r.)

Opublikowano: 16.05.2021

1. Od poniedziałku do soboty Msze święte wieczorne o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, czwartek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. We wtorek i w piątek Msza św. o godz. 18.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. W czwartek o godz. 7.30 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. W niedziele i uroczystości przed Mszą św. o godz. 10.00. W czasie majowych nabożeństw odmawiana będzie Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. W środę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. W modlitwie powszechnej będą odczytywane prośby i podziękowania, zapisywane na kartkach i składane w kościele.

3. W czwartek 20 maja po wieczornej Mszy św. litania do Najświętszej Maryi Panny wraz z modlitwą Suplikacji.

4. W piątek 21 maja od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. O godz. 18.00 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

5. W sobotę 22 maja wieczorna Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana według formularza mszalnego z Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

6. W niedzielę 23 maja przypada liturgiczna Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 8.00 w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego i o godz. 10.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

7. Z początkiem czerwca zostanie przywrócona Nowenna do Najświętszej Krwi Pana Jezusa, w którą zostaną włączone wszystkie prośby, jakie zostały złożone w kościele od listopada ubiegłego 2020 r.

8. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

9. Składam serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary przekazywane na rzecz naszego sanktuarium.

ks. Rafał Rybacki

Rektor

1. Od poniedziałku do soboty Msze święte wieczorne o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, czwartek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. We wtorek i w piątek Msza św. o godz. 18.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. W czwartek o godz. 7.30 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. W niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 10.00.

2. W środę 12 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. W modlitwie powszechnej będą odczytywane prośby i podziękowania, zapisywane na kartkach i składane w kościele.

3. W czwartek 13 maja przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po wieczornej Mszy św. litania do Przenajświętszej Krwi Chrystusa wraz z modlitwą Suplikacji, a następnie modlitwa różańcowa, którą odtąd będziemy odmawiać każdego 13 dnia miesiąca do października br. W czwartek ranna Msza św. o godz. 7.30 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego będzie odprawiona z formularza o Wniebowstąpieniu Pańskim.

4. W piątek 14 maja przypada liturgiczne święto św. Macieja Apostoła. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. O godz. 18.00 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

5. W niedzielę 16 maja przypada liturgiczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza św. o godz. 10.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego zostanie odprawiona z formularza o Wniebowstąpieniu Pańskim.

6. Z początkiem czerwca zostanie przywrócona Nowenna do Najświętszej Krwi Pana Jezusa, w którą zostaną włączone wszystkie prośby, jakie zostały złożone w kościele od listopada ubiegłego 2020 r.

7. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

ks. Rafał Rybacki

Rektor

1. Od wtorku do soboty Msze święte wieczorne o godz. 18.00. W środę, czwartek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. We wtorek i w piątek Msza św. o godz. 18.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. W czwartek o godz. 7.30 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. W niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 10.00.

2. W poniedziałek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę o godz. 8.00 w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego i o godz. 10.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. W tym dniu nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

3. We wtorek 4 maja przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Floriana Męczennika.

4. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. W modlitwie powszechnej będą odczytywane prośby i podziękowania, zapisywane na kartkach i składane w kościele. Po Mszy św. z tytułu I środy miesiąca nowenna ku czci św. Józefa.

5. W czwartek 6 maja przypada liturgiczne święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Po wieczornej Mszy św. litania do Przenajświętszej Krwi Chrystusa wraz z modlitwą Suplikacji.

6. W piątek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. z tytułu I piątku miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

7. W sobotę 8 maja przypada liturgiczna uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Poznańskiej. Msza św. z uroczystości o godz. 12.00. O godz. 18.00 Msza św. będzie sprawowana jako Msza niedzielna.

8. Z początkiem czerwca zostanie przywrócona Nowenna do Najświętszej Krwi Pana Jezusa, w którą zostaną włączone wszystkie prośby, jakie zostały złożone w kościele od listopada ubiegłego 2020 r.

9. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

​​​​

ks. Rafał Rybacki

Rektor

1. Od wtorku do soboty Msze święte wieczorne o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, czwartek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. We wtorek i w piątek Msza św. o godz. 18.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. W czwartek o godz. 7.30 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele Katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

3. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. W modlitwie powszechnej będą odczytywane prośby i podziękowania, zapisywane na kartkach i składane w kościele.

4. W czwartek 29 kwietnia przypada liturgiczne święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła oraz Patronki Europy. Po wieczornej Mszy św. litania do Przenajświętszej Krwi Chrystusa wraz z modlitwą Suplikacji.

5. W piątek 30 kwietnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Piusa V Papieża. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

6. W sobotę 1 maja przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Z racji I soboty miesiąca o godz. 11.30 modlitwa różańcowa. O godz. 12.00 Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

7. Z początkiem czerwca zostanie przywrócona Nowenna do Najświętszej Krwi Pana Jezusa, w którą zostaną włączone wszystkie prośby, jakie zostały złożone w kościele od listopada ubiegłego 2020 r.

8. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

1. Od wtorku do soboty Msze święte wieczorne o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, czwartek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. We wtorek i w piątek Msza św. o godz. 18.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. W czwartek o godz. 7.30 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

2. We wtorek 20 kwietnia przypada XIX rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu.

3. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. W modlitwie powszechnej będą odczytywane prośby i podziękowania, zapisywane na kartkach i składane w kościele.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. litania do Przenajświętszej Krwi Chrystusa wraz z modlitwą Suplikacji.

5. W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji uroczystości liturgicznej w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

1. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. We wtorek i piątek Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. W czwartek o godz. 7.30 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

2. W środy podczas wieczornych Mszy św. będą odczytywane prośby, które od listopada były przedstawiane do wspólnej modlitwy. Począwszy od bieżącego tygodnia sakrament Namaszczenia Chorych będzie udzielany w środy podczas Mszy św. o godz. 18.00.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej litania do Krwi Pana Jezusa i modlitwa suplikacji przed Najświętszym Sakramentem.

4. W piątek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św.

6. Składam serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i godne odprawienie Świętego Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, jak również za wszystkie złożone na rzecz naszego kościoła ofiary.

ks. Rafał Rybacki

Rektor

1. Msze święte w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny w następującym porządku:

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Msza św. o godz. 8.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego)
i o godz. 10.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego)
Poniedziałek Wielkanocny
Msza św. o godz. 8.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego)
i o godz. 10.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego)

2. Od wtorku do soboty Msze święte wieczorne o godz. 18.00. W poniedziałek, środę, czwartek i sobotę Msza św. o godz. 18.00 w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. We wtorek i w piątek Msza św. o godz. 18.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. W czwartek o godz. 7.30 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

3. W przygotowaniu do II Niedzieli Wielkanocnej, która z ustanowienia św. Jana Pawła II jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego, codziennie po Mszy św. wieczornej będzie odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W związku z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w kościele w czasie liturgii może znajdować się 18 osób (9 osób w górnej części kościoła i 9 osób w dolnej części kościoła).

5. W środę, z tytułu pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. wieczornej Nowenna ku czci św. Józefa.

6. W czwartek po wieczornej Mszy św. litania do Przenajświętszej Krwi Chrystusa wraz z modlitwą Suplikacji.

7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Msze św. o godz. 8.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) i o godz. 10.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego).

ks. Rafał Rybacki

Rektor

1. Msze św. wieczorne w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 18.00. W Wielki Czwartek nie będzie rannej Mszy św. o godz. 7.30. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 16.30. Liturgia Świętego Triduum Paschalnego będzie sprawowana w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego według następującego porządku:

Wielki Czwartek, godz. 18.00
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
Wielki Piątek, godz. 18.00
Liturgia Męki Pańskiej
Wielka Sobota, godz. 21.00
Wigilia Paschalna
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Msza św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00

2. W związku z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w kościele w czasie liturgii może znajdować się 20 osób (10 osób w górnej części kościoła i 10 osób w dolnej części kościoła).

3. W Wielki Czwartek po zakończonej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu w przygotowanej kaplicy adoracji, zwanej ciemnicą do godz. 22.00.

4. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00. Po Drodze Krzyżowej koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonej Liturgii Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. Przez cały Wielki Piątek obowiązuje Wiernych post ścisły, od którego nie ma dyspensy.

5. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od. godz. 10.00 do godz. 15.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść świece. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne nie ma możliwości otrzymania wody z kaplicy Cudu Eucharystycznego.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) i o godz. 10.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego).

1. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 21 lutego br. Msza św. niedzielna o godz. 8.00 jest sprawowana w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, natomiast Msza św. o godz. 10.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W czwartek, oprócz wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza św. o godz. 7.30. Msze św. są sprawowane w następującym porządku:

Poniedziałek, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Wtorek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Środa, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Czwartek, godz. 7.30 i 18.00
g. 7.30 (nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
g. 18.00 (zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Piątek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Sobota, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)

3. W poniedziałek 22 marca br. po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Rity połączone z błogosławieństwem róż.

4. W czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) i o godz. 18. 00 ( w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego). Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

5. W piątek o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Drodze Krzyżowej będzie sprawowana liturgia sakramentu Namaszczenia Chorych.

6. W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00. Plan Liturgii Świętego Triduum Paschalnego zostanie ogłoszony w Niedzielę Palmową.

7. W najbliższym czasie, tj. po Wielkanocy zostanie wznowiona Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z odczytywaniem wypisanych próśb. Wszystkie prośby, jakie były od listopada składane, zostaną w czasie nabożeństwa odczytane.

8. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

ks. Rafał Rybacki
Rektor

1. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 21 lutego br. Msza św. niedzielna o godz. 8.00 jest sprawowana w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, natomiast Msza św. o godz. 10.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W czwartek, oprócz wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza św. o godz. 7.30. Msze św. są sprawowane w następującym porządku:

Poniedziałek, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Wtorek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Środa, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Czwartek, godz. 7.30 i 18.00
g. 7.30 (nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
g. 18.00 (zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Piątek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Sobota, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

4. W piątek 19 marca przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Przypada także w tym dniu VIII rocznica inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. z uroczystości św. Józefa w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Drodze Krzyżowej będzie sprawowana liturgia sakramentu Namaszczenia Chorych.

5. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego w intencji Bractwa Trzech Hostii.

6. W najbliższym czasie, tj. po Wielkanocy zostanie wznowiona Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z odczytywaniem wypisanych próśb. Wszystkie prośby, jakie były od listopada składane, zostaną w czasie nabożeństwa odczytane.

7. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

ks. Rafał Rybacki
Rektor

1. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 21 lutego br. Msza św. niedzielna o godz. 8.00 jest sprawowana w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, natomiast Msza św. o godz. 10.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W czwartek, oprócz wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza św. o godz. 7.30. Msze św. są sprawowane w następującym porządku:

Poniedziałek, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Wtorek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Środa, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Czwartek, godz. 7.30 i 18.00
g. 7.30 (nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
g. 18.00 (zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Piątek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Sobota, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

4. W piątek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Drodze Krzyżowej będzie sprawowana liturgia sakramentu Namaszczenia Chorych.

5. W sobotę 13 marca przypada VIII rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Biskupie Rzymu i Pasterzu Kościoła Powszechnego.

6. W najbliższym czasie, tj. po Wielkanocy zostanie wznowiona Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z odczytywaniem wypisanych próśb. Wszystkie prośby, jakie były od listopada składane, zostaną w czasie nabożeństwa odczytane.

7. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

1. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 21 lutego br. Msza św. niedzielna o godz. 8.00 jest sprawowana w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, natomiast Msza św. o godz. 10.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W czwartek, oprócz wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza św. o godz. 7.30. Msze św. są sprawowane w następującym porządku:

Poniedziałek, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Wtorek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Środa, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Czwartek, godz. 7.30 i 18.00
g. 7.30 (nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
g. 18.00 (zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Piątek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Sobota, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)

3. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Józefa.

4. W czwartek 4 marca przypada liturgiczna uroczystość św. Kazimierza Królewicza.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

6. W piątek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Drodze Krzyżowej będzie sprawowana iturgia sakramentu Namaszczenia Chorych.

7. W sobotę o godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 12.00 Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

8. W najbliższym czasie zostanie wznowiona Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z odczytywaniem wypisanych próśb. Wszystkie prośby, jakie były od listopada składane, zostaną w czasie nabożeństwa odczytane.

9. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

ks. Rafał Rybacki

Rektor

1. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 21 lutego br. Msza św. niedzielna o godz. 8.00 będzie sprawowana w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, natomiast Msza św. o godz. 10.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W czwartek, oprócz wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza św. o godz. 7.30. Począwszy od 22 lutego br. Msze św. będą sprawowane w następującym porządku:

Poniedziałek, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Wtorek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Środa, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Czwartek, godz. 7.30 i 18.00
g. 7.30 (nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
g. 18.00 (zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Piątek, godz. 18.00
(nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego)
Sobota, godz. 18.00
(zwyczajna forma Rytu Rzymskiego)

3. W poniedziałek 22 lutego przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. W szczególny sposób pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku – Następcy Apostoła Piotra.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

5. W piątek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

ks. Rafał Rybacki
Rektor

Plan Mszy świętych i nabożeństw w VI Tygodniu Zwykłym oraz od Środy Popielcowej I Niedzieli Wielkiego Postu

14 – 21 lutego 2021 r.

1. W niedzielę Msze św. o godz. 8.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) i o godz. 10.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego). Od I Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 21 lutego br. Msza św. niedzielna o godz. 8.00 będzie sprawowana w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, natomiast Msza św. o godz. 10.00 w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

3. W Środę Popielcową 17 lutego rozpoczyna się liturgiczny okres Wielkiego Postu. O godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. O godz. 18.00 Msza św. w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

5. W piątek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6. W sobotę 20 lutego o godz. 10.00 Msza św. w intencji Bractwa Trzech Hostii, połączona z nauką stanową. Msza św. zostanie odprawiona w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego.

7. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

ks. Rafał Rybacki

Rektor

Plan Mszy świętych i nabożeństw w V Tygodniu Zwykłym 7 – 13 lutego 2021 r.

1. W niedzielę Msze św. o godz. 8.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) i o godz. 10.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego).

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

3. We czwartek 11 lutego przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone w Kościele jako Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Chorych, w czasie której będzie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

5. W piątek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych.

6. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Święta i wspomnienia liturgiczne w V Tygodniu Zwykłym:

• Środa 10 lutego – św. Scholastyki, dziewicy

• Czwartek 11 lutego – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

ks. Rafał Rybacki

Plan Mszy świętych i nabożeństw

w IV Tygodniu Zwykłym

31 stycznia – 6 lutego 2021 r.

1. W niedzielę Msze św. o godz. 8.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) i o godz. 10.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego).

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

3. We wtorek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) oraz o godz. 18.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego).

4. W środę 3 lutego, z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa.

5. W czwartek, z racji pierwszego czwartku miesiąca, o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

6. W piątek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę o godz. 11:30 różaniec i o 12:00 Msza św. połączona z nabożeństwem ku czci Matki Bożej z Guadalupe i okrycie płaszczem. (pierwsza sobota miesiąca).

8. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

9. Święta i wspomnienia liturgiczne w IV Tygodniu Zwykłym:

• Wtorek 2 lutego – Ofiarowanie Pańskie

• Środa 3 lutego – św. Błażeja, biskupa i męczennika

• Piątek 5 lutego – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

• Sobota 6 lutego – św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników

​ks. Rafał Rybacki

Plan Mszy świętych i nabożeństw w III Tygodniu Zwykłym 24 – 31 stycznia 2021 r.

1. W niedzielę Msze św. o godz. 8.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) i o godz. 10.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego).

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

3. W czwartek po Mszy św. Litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa.

4. W piątek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych.

5. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

6. Święta i wspomnienia liturgiczne w III Tygodniu Zwykłym:

– Poniedziałek 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

– Wtorek 26 stycznia – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

– Czwartek 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

ks. Rafał Rybacki

Rektor

1. Msze św. niedzielne o godz. 8.00 (nadzwyczajna forma Rytu Rzymskiego) i o godz. 10.00 (zwyczajna forma Rytu Rzymskiego).

2. Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

3. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa

4. W piątek o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych.

5. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.

ks. Rafał Rybacki

Rektor

1. Msze św. wieczorne o godz. 18.00 w poniedziałek (4 stycznia), wtorek (5 stycznia), czwartek (7 stycznia), piątek (8 stycznia) i w sobotę (9 stycznia).

2. W czwartek po Mszy św. Litania do Najświętszej Krwi Pana Jezusa. W piątek od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych.

3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) Msze św. o godz. 8.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) i o godz. 10.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego). W tym dniu zostaną poświęcone kreda i kadzidło.

4. W Niedzielę Chrztu Pańskiego (10 stycznia), wraz z którą kończy się liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 8.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) oraz o godz. 10.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego).

5. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

ks. Rafał Rybacki

Msze św. i nabożeństwa w oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego

28 grudnia 2020 – 3 stycznia 2021 r.

1. Msze św. od poniedziałku do środy (28-30 grudnia) o godz. 18.00. Do 1 lutego 2021 r. Msze św. w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego będą odprawiane tylko w niedziele i święta.

2. W czwartek 31 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra papieża. Msza św. na zakończenie Roku 2020, połączona z nabożeństwem eucharystycznym zostanie odprawiona o godz. 17.00.

3. W piątek 1 stycznia 2021 r. przypada liturgiczna uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 8.00 (w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) oraz o godz. 10.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego).

4. W sobotę 2 stycznia, z tytułu I soboty miesiąca zostanie odprawiona Msza św. o godz. 12.00, połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. Przed Mszą św. o godz. 11.30 modlitwa różańcowa. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

5. W niedzielę 3 stycznia Msze św. o godz. 8.00 ( w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego) oraz o godz. 10.00 (w zwyczajnej formie Rytu Rzymskiego)

6. Sakrament Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.

ks. Rafał Rybacki

Porządek Mszy świętych i nabożeństw w IV tygodniu Adwentu i w Uroczytość Narodzenia Pańskiego (20.12-27.12)

1. Msze św. roratnie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego we wtorek, środę i czwartek o godz. 06:30.

2. Msza św. Narodzenia Paśkiego (Pasterka) 24.12 o godz. 22.00.

3. Msze św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12 zostaną odprawione o godz. 08:00 (nadzwyczajna forma rytu rzymskiego) i o godz 10:00 (zwyczajna forma rytu rzymskiego).

4. Podobnie w drugi dzień Świąt (26.12) i w Niedzielę Świętej Rodziny (27.12) o godz. 08:00 i godz. 10.00.

ks. Rafał Rybacki