Ogłoszenia duszpasterskie

V. Niedziela Wiekiego Postu

Opublikowano: 29.03.2020

1. Zgodnie z najnowszym zarządzeniem cywilnym we mszy świętej w kościele może uczestniczyć tylko pięć osób (pierwszeństwo należy przyznać wiernym zamawiającym intencję). Zachęcam do korzystania z transmisji mszy świętej z sanktuarium na stronie internetowej (www.trzyhostie.pl) oraz na kanale TrzyHostie w serwisie YouTube.

2. W przyszłym tygodniu przypada Niedziela Palmowa i rozpoczyna się WIELKI TYDZIEŃ. W sanktuarium będą sprawowane wszystkie obrzędy z zachowaniem obowiązujących przepisów: Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 18.00; Wielka Sobota godz. 24.00 [w Wielką Sobotę będzie mogło uczestniczyć 50 osób, o ile nie zmienią się przepisy].

3. W piątek 3 kwietnia w godzinach od 15.00 do 18.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której będzie okazja do spowiedzi świętej. Proszę pamiętać o obowiązującym przepisie – w kościele może być tylko pięć osób!

4. W sobotę 4 kwietnia o godz. 12.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. Wcześniej, o godz. 11.30 różaniec wynagradzający, a po Eucharystii 15. minutowa medytacja.

5. Zapraszam serdecznie do udziału w 40. dniowych rekolekcjach, opartych na objawieniu Marii Valtorty (Poemat Boga-Człowieka), a także w nabożeństwie Drogi Krzyżowej z tekstami autorskimi (piątek po mszy św. o godz. 18.00). W każdą niedziele po mszy św. o godz. 10.00 śpiewamy Gorzkie Żale.

6. Uprzejmie informuję, że w związku z zagrożeniem koronawirusem nie będzie dostępna woda ze studni w dolnym kościele.

7. Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium: www.facebook.com/trzyhostiepoznan.

8. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia, a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

1. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dzień Świętości Życia. Zapraszam na uroczystą mszę św. o godz. 18.00.

2. W Wielkim Poście (od Środy Popielcowej 26 II do Niedzieli Palmowej 5 IV 2020) wszyscy wierni mogą podjąć trud pielgrzymowania do Kościołów Stacyjnych Miasta Poznania, na wzór kościołów stacyjnych w Rzymie. Wśród wyznaczonych kościołów stacyjnych jest tutejsze sanktuarium – w łączności z Bazyliką św. Stefana (piątek 3 IV 2020).

3. Zapraszam serdecznie do udziału w 40. dniowych rekolekcjach, opartych na objawieniu Marii Valtorty (Poemat Boga-Człowieka), a także w nabożeństwie Drogi Krzyżowej z tekstami autorskimi (piątek po mszy św. o godz. 18.00). W każdą niedziele po mszy św. o godz. 10.00 śpiewamy Gorzkie Żale.

4. W związku z stanem epidemii, który obowiązuje w Polsce zachęcam do korzystania z transmisji mszy św. na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl), gdzie na ogólnym menu jest pozycja TV. Potem trzeba wybrać opcję według aktualnej celebracji: „górny kościół lub „dolny kościół”. Ponadto można korzystać z transmisji na kanale TOUTUBE pod adresem „TrzyHostie”.

5. Uprzejmie informuję, że w związku z zagrożeniem koronawirusem nie będzie dostępna woda ze studni w dolnym kościele.

6. Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium: www.facebook.com/trzyhostiepoznan.

7. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia, a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.